Future Hospitality Summit jde naproti udržitelnosti, stejně jako PRESTON Capital!

17. října 2022

Mezi 19. a 21. zářím se náš CEO Filip Navrátil účastnil Future Hospitality Summit. Hlavní témata summitu byla udržitelnost a inovace v oblasti hotelnictví a pohostinství. Summit byl pro Filipa příležitostí k načerpání nejen nových poznatků, ale také posílení PRESTON networkingu.  

Co to je Future Hospitality Summit?

Future Hospitality Summit sdružuje hlavní aktéry hotelnictví a cestovního ruchu zejména regionu MENA (Blízký východ a severní Afrika). Tentokrát zářijový summit dohromady přivedl přes tisíc předních majitelů, investorů a operátorů z tohoto regionu, kteří sdíleli nové poznatky a trendy v oboru. Celý summit se nesl v optimistické rovině, jelikož hotelnictví celého regionu zažívá vzestup.  

„Summit kromě získání nových poznatků nabídl skvělou příležitost k networkingu se zajímavými lidmi z oboru, jako například s Christopherem Lundem, výkonným ředitelem společnosti Colliers pro Střední východ. Se společností Colliers dlouhodobě a rádi spolupracujeme na studiích proveditelnosti našich emirátských projektů. Stejně tak jsem se moc rád potkal i s Alan Honein, Rami Moukarzel a Luboš Říha, se kterými jsme mohli načerpat inspiraci pro další směřování PRESTON Capital” říká Filip Navrátil, CEO PRESTON Capital a.s. 

Summit vidí budoucnost v udržitelnosti, stejně jako my v PRESTONu

V rámci summitu panovala názorová shoda ohledně nutnosti vést sektory hotelnictví a cestovního ruchu udržitelným směrem. Toho si opravdu vážíme i u nás v PRESTONu. Udržitelnost je jednou ze zásad našich projektů. Na summitu různé společnosti sdílely a přicházely s návrhy udržitelných iniciativ pro lepší zítřky! 

Víme, že cesta k udržitelnosti musí být společná, avšak důležité jsou i individuální kroky jednotlivých aktérů. Jsme obzvláště rádi, že jedním z klíčových průkopníků v udržitelnosti se stala vláda Ras Al Khaimah. RAK Tourism Development Authority se zaměřuje na vyvážený cestovní ruch, jako jeden ze svých cílů v rámci Vizí turismu pro 2030. Za svůj cíl Ras Al Khaimah považuje rozvíjení odvětví cestovního ruchu, které je ekonomicky, ekologicky a sociálně udržitelné. To je pro naši společnost příjemnou zprávou, jelikož i my dbáme na udržitelnosti našich projektů. Náš projekt Sun Beach Resort rozvíjíme právě v emirátu Ras Al Khaimah.

O našem projektu Sun Beach Resort se více dozvíte zde.  

V rámci našeho projektu Sun Beach Resort a výstavby hotelu EARTH Shore implementujeme mnoho udržitelných prvků. Ať už se jedná o využití modulárních bloků ke stavbě či zavedení zcela “plastic free” provozu hotelu.

Chcete se stát součástí udržitelného projektu? Podívejte se, jak na to zde.